VJ1206Y104JXAMT
Part Number:
VJ1206Y104JXAMT
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.067" (1.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V