GRM319R61C226ME15J
Part Number:
GRM319R61C226ME15J
Description:
CAP CER 22UF 16V X5R 1206
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V