TMK316BJ475KL-T
Part Number:
TMK316BJ475KL-T
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V