CL31X226KQHNNNE
Part Number:
CL31X226KQHNNNE
Description:
CAP CER 22UF 6.3V X6S 1206
Capacitance :
22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V