CGA5C4C0G2J331J060AA
Part Number:
CGA5C4C0G2J331J060AA
Description:
CAP CER 330PF 630V C0G 1206
Applications :
Automotive
Capacitance :
330 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.030" (0.75mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
630V