CGA3E3C0G2E102J080AE
Part Number:
CGA3E3C0G2E102J080AE
Description:
CAP CER 1000PF 250V C0G/NP0 0603
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
1000 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V