C3216X7R2J472K115AA
Part Number:
C3216X7R2J472K115AA
Description:
CAP CER 4700PF 630V X7R 1206
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.051" (1.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V