C2012X7T2E333K125AA
Part Number:
C2012X7T2E333K125AA
Description:
CAP CER 0.033UF 250V X7T 0805
Capacitance :
0.033 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7T
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V