CGA2B3X8R2A332K050BB
Part Number:
CGA2B3X8R2A332K050BB
Description:
CAP CER 3300PF 100V X8R 0402
Capacitance :
3300 pF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V