CGA3E2NP02A332J080AA
Part Number:
CGA3E2NP02A332J080AA
Description:
CAP CER 3300PF 100V NP0 0603
Applications :
Automotive
Capacitance :
3300 pF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V