FG28C0G1H180JNT06
Part Number:
FG28C0G1H180JNT06
Description:
CAP CER 18PF 50V C0G RADIAL
Capacitance :
18 pF
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V