C3216X7R1H224K115AA
Part Number:
C3216X7R1H224K115AA
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206
Capacitance :
0.22 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.051" (1.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V