FG18X7R1H473KNT06
Part Number:
FG18X7R1H473KNT06
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R RADIAL
Capacitance :
0.047 µF
Height - Seated (Max) :
0.217" (5.50mm)
Lead Spacing :
0.098" (2.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V