CGA4J3X7R1H105M125AB
Part Number:
CGA4J3X7R1H105M125AB
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R 0805
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V