C2012X5R1H105M085AB
Part Number:
C2012X5R1H105M085AB
Description:
CAP CER 1UF 50V X5R 0805
Capacitance :
1 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.039" (1.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V