TMK212BJ225KD-T
Part Number:
TMK212BJ225KD-T
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X5R 0805
Capacitance :
2.2 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V