C2012C0G2W471J060AA
Part Number:
C2012C0G2W471J060AA
Description:
CAP CER 470PF 450V C0G 0805
Capacitance :
470 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.030" (0.75mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
450V