CGA3E3X7R1E474K080AE
Part Number:
CGA3E3X7R1E474K080AE
Description:
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0603
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.47 µF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.037" (0.95mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V