CGA4C2C0G1H562J060AA
Part Number:
CGA4C2C0G1H562J060AA
Description:
CAP CER 5600PF 50V C0G 0805
Capacitance :
5600 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.030" (0.75mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V