CGA3E3X5R1H105M080AB
Part Number:
CGA3E3X5R1H105M080AB
Description:
CAP CER 1UF 50V X5R 0603
Capacitance :
1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50V