CGA3E1C0G2A682J080AC
Part Number:
CGA3E1C0G2A682J080AC
Description:
CAP CER 6800PF 100V C0G 0603
Applications :
Automotive
Capacitance :
6800 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V