CGA3E1X7R1V334K080AC
Part Number:
CGA3E1X7R1V334K080AC
Description:
CAP CER 0.33UF 35V X7R 0603
Applications :
Automotive
Capacitance :
0.33 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35V