C2012C0G2E272J125AA
Part Number:
C2012C0G2E272J125AA
Description:
CAP CER 2700PF 250V C0G 0805
Capacitance :
2700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V