C2012C0G2A392J125AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
C2012C0G2A392J125AA
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 3900PF 100V C0G 0805
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
3900 pF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
100V