CGA2B3X8R1H103K050BE
Part Number:
CGA2B3X8R1H103K050BE
Description:
CAP CER 10000PF 50V X8R 0402
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Capacitance :
10000 pF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V