C1005X7R1V224K050BE
Part Number:
C1005X7R1V224K050BE
Description:
CAP CER 0.22UF 35V X7R 0402
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.22 µF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35V