CGA4J2X7R2A104M125AA
Part Number:
CGA4J2X7R2A104M125AA
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0805
Applications :
Automotive
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V