JMK107BJ475KAHT
Part Number:
JMK107BJ475KAHT
Description:
CAP CER 4.7UF 6.3V X5R 0603
Applications :
Automotive
Capacitance :
4.7 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3V