EMK063B7472KP-F
Part Number:
EMK063B7472KP-F
Description:
CAP CER 4700PF 16V X7R 0201
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
4700 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension :
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.013" (0.33mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V