C5750X7S2A106K230KE
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
C5750X7S2A106K230KE
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 10UF 100V X7S 2220
In Stock:
916
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
10 µF
Failure Rate :
Features :
Soft Termination
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
X7S
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V