CGA9N3X7S2A106M230KB
Part Number:
CGA9N3X7S2A106M230KB
Description:
CAP CER 10UF 100V X7S 2220
Capacitance :
10 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension :
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
X7S
Thickness (Max) :
0.098" (2.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V