C4532X5R0J107M280KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
C4532X5R0J107M280KA
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1812
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
100 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.122" (3.10mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V