C4532X7R1H685K250KB
Part Number:
C4532X7R1H685K250KB
Description:
CAP CER 6.8UF 50V X7R 1812
Capacitance :
6.8 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V