JMK325AC7107MM-P
Part Number:
JMK325AC7107MM-P
Description:
CAP CER 100UF 6.3V X7S 1210
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
100 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
X7S
Thickness (Max) :
0.110" (2.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3V