LMK325B7476MM-TR
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
Part Number:
LMK325B7476MM-TR
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 47UF 10V X7R 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
47 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.106" (2.70mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V