C4532X7T2J224K200KC
Part Number:
C4532X7T2J224K200KC
Description:
CAP CER 0.22UF 630V X7T 1812
Capacitance :
0.22 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient :
X7T
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V