C3216X5R1A476M160AB
Part Number:
C3216X5R1A476M160AB
Description:
CAP CER 47UF 10V X5R 1206
Capacitance :
47 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V