C2012X5R1H225K125AB
Part Number:
C2012X5R1H225K125AB
Description:
CAP CER 2.2UF 50V X5R 0805
Capacitance :
2.2 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V