C3225X7R1C106K200AB
Manufacturer:
TDK Corporation
Part Number:
C3225X7R1C106K200AB
Category:
Ceramic Capacitors
Description:
CAP CER 10UF 16V X7R 1210
Manufacturer :
TDK Corporation
Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
General Purpose
Capacitance :
10 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.087" (2.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V