CGA4J3X7T2E104K125AA
Part Number:
CGA4J3X7T2E104K125AA
Description:
CAP CER 0.1UF 250V X7T 0805
Applications :
Automotive
Capacitance :
0.1 µF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
X7T
Thickness (Max) :
0.057" (1.45mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
250V