GY13R01B020V106R
Manufacturer:
CAP-XX
Part Number:
GY13R01B020V106R
Category:
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Description:
CAP 10F 3V -40-+65C T/H
Manufacturer :
CAP-XX
Category :
Capacitance :
10 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
0.217" (5.50mm)
Lifetime @ Temp. :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.492" Dia (12.50mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3 V