GY13R008020V335R
Manufacturer:
CAP-XX
Part Number:
GY13R008020V335R
Category:
Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapacitors
Description:
CAP 3F 3V -40-+65C T/H
Manufacturer :
CAP-XX
Category :
Capacitance :
3.3 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
95mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
1.299" (33.00mm)
Lead Spacing :
0.138" (3.50mm)
Lifetime @ Temp. :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
-20%, +50%
Voltage - Rated :
3 V