TPLC-3R8/50MR10X20
Part Number:
TPLC-3R8/50MR10X20
Description:
CAP LITH HYBRID 50F 3.8V T/H
In Stock:
148
Capacitance :
50 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
235mOhm @ 1kHz
Height - Seated (Max) :
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 70°C
Operating Temperature :
-15°C ~ 70°C
Package / Case :
Radial, Can
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
3.8 V