TPLH-3R0/450SS35X71
Part Number:
TPLH-3R0/450SS35X71
Description:
CAP 450F 3V THROUGH HOLE
Capacitance :
450 F
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.6mOhm
Height - Seated (Max) :
2.874" (73.00mm)
Lead Spacing :
0.902" (22.90mm)
Lifetime @ Temp. :
1500 Hrs @ 65°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 4 Lead
Size / Dimension :
1.378" Dia (35.00mm)
Voltage - Rated :
3 V