ECQ-E12822JF
Part Number:
ECQ-E12822JF
Description:
CAP FILM 8200PF 5% 1.25KVDC RAD
Capacitance :
8200 pF
Height - Seated (Max) :
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing :
0.689" (17.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Last Time Buy
Ratings :
Size / Dimension :
0.827" L x 0.197" W (21.00mm x 5.00mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
125V
Voltage Rating - DC :
1250V (1.25kV)