ECQ-E4824KFB
Part Number:
ECQ-E4824KFB
Description:
CAP FILM 0.82UF 10% 400VDC RAD
Capacitance :
0.82 µF
Height - Seated (Max) :
0.878" (22.30mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.024" L x 0.311" W (26.00mm x 7.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
400V