ECW-FD2W185J4
Part Number:
ECW-FD2W185J4
Description:
CAP FILM 1.8UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance :
1.8 µF
Height - Seated (Max) :
0.524" (13.30mm)
Lead Spacing :
0.295" (7.50mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension :
0.689" L x 0.398" W (17.50mm x 10.10mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V