ECW-F2W564KAQ
Part Number:
ECW-F2W564KAQ
Description:
CAP FILM 0.56UF 10% 450VDC RADIA
Capacitance :
0.56 µF
Height - Seated (Max) :
0.728" (18.50mm)
Lead Spacing :
0.591" (15.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension :
0.713" L x 0.276" W (18.10mm x 7.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
450V