ECQ-E1823JF
Part Number:
ECQ-E1823JF
Description:
CAP FILM 0.082UF 5% 100VDC RAD
In Stock:
54
Capacitance :
0.082 µF
Height - Seated (Max) :
0.429" (10.90mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.307" L x 0.185" W (7.80mm x 4.70mm)
Tolerance :
±5%
Voltage Rating - AC :
Voltage Rating - DC :
100V