CB037D0154KBC
Part Number:
CB037D0154KBC
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 63VDC 1812
Capacitance :
0.15 µF
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.185" L x 0.126" W (4.70mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage Rating - AC :
40V
Voltage Rating - DC :
63V